Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Możesz wygrać tę walkę. „Matki”. Historia Ewy Krasoń o bezgranicznej macierzyńskiej miłości

Admin 05/24/2017 O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

„Matki” to książka dla wszystkich, którym nieobcy jest problem uzależnień. Wszystkie jej bohaterki, Polki żyjące w Stanach zjednoczonych, łączy jedno. Zmagają się z walką o swoje dzieci, które znalazły się w szponach nałogu.

Lektura jest powieścią opartą na faktach i stanowi autentyczny zapis z terapii grupowej dla rodziców dzieci uzależnionych. Mówiła o tym na antenie Radia Deon jej autorka, Krystyna Krasoń

„Ta grupa dała mi ogrom wiadomości. Nie tylko na temat tego, jak wyjść z uzależnienia, ale także jak wychowywać dziecko , jak z nim rozmawiać. Zawarłam tam wiele niesamowitych przyjaźni. Po latach ciężkich zmagań udało mi się doprowadzić do leczenia, które mój syn zakończył sukcesem. Pomyślałam sobie, że nadeszła pora, aby podzielić się z ludźmi tym, czego się nauczyłam”.

Często rodzice, których dzieci dotyka nałóg, pozostają bezradni. Bojąc się o życie swoich pociech wszędzie i za wszelką cenę szukają oni informacji i wsparcia. Ewa Krasoń przekonuje, że w książce „Matki” to wszystko można odnaleźć

 „To jest książka o matkach, które postanowiły walczyć o życie własnych dzieci. Nauczyły się, że narkotyki to choroba, z którą można nauczyć się żyć, jak z każdą inną. Zdobyły też cenną wiedzę na temat tego, jak postępować z uzależnionym, aby sam dobrowolnie zdecydował się leczyć”.

Tę walkę można wygrać

Autorka zapewnia, że wychodzenie z nałogu to długi i żmudny proces. Ponieważ jednak gra toczy się o życie, warto podjąć ten wysiłek. Sama jest doskonałym przykładem, że tę walkę można wygrać

 „Rodzic taki jak ja, jest bardzo wiarygodny dla tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Sama pamiętam, jak przekroczyłam próg do terapeutycznej grupy po raz pierwszy. Zobaczyłam kobiety, które były bardzo szczere w swych opowieściach, nic nie kryły, o wszystkim mówiły wprost. Radziłyśmy się jedna drugiej, wymieniałyśmy się doświadczeniami. Oczywiście, błądziłyśmy, ale nasza terapeutka miała do nas dużo cierpliwości. Bo nauczyć się tego i wygrać tę walkę to była ciężka i długa praca”.

 Ewa Krasoń trafiła do grupy terapeutycznej wsparcia dla rodziców dzieci uzależnionych przy Zrzeszeniu Polsko- Amerykańskim. Grupa ta działa do dziś.

Posłuchaj całego wywiadu Rafała Muskałay z Ewą Krasoń

Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie – Punkt wyjścia – leczenie uzależnień;

3834 N. Cicero Ave.
Chicago, IL 60641

tel: 773 282-8206
Terapeuci: Ewa (wewnętrzny 357), Wojtek (wewnętrzny 347)

Dodatkowe informacje można uzyskać także na stronie internetowej www.polish.org

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook