Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Maratończycy na start. W Bostonie rusza coroczny bieg z okazji Dnia Patriotów

Admin 04/17/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 Najstarszy bieg maratoński na świecie odbędzie się dziś w Bostonie. Na bieg organizowany z okazji Dnia Patriotów obchodzonego dla uczczenia bitew pod Lexington i Concord nie można tak po prostu się zapisać. Start wymaga wcześniejszej kwalifikacji w oparciu o biegi ukończone od 19 września 2015.

Relacja Sławka Sobczaka

Do tego trzeba to zrobić w określonym dla swojej kategorii czasie. Dla biegaczy w wieku 18-34 lat limity wynoszą: mężczyźni – 3h05′, kobiety – 3h35′. Pierwszeństwo w zapisach mają osoby legitymujące się czasem co najmniej o 20 minut lepszym od podanego. Rejestracja wiąże się z opłatami. Wysokość wpisowego dla cudzoziemców wynosi 250 dolarów. 121. edycja Boston Marathon to jeden z sześciu biegów tworzących cykl World Marathon Majors wyłaniający najlepszych długodystansowców na globie. Poza Bostonem są to: Tokio, Londyn, Berlin, Chicago i Nowy Jork. W tym roku mają być także bardzo sprzyjające warunki do szybkiego biegania. Synoptycy przewidują na poniedziałek, w Bostonie i okolicach, wiatr ok. 20-30 km/h oraz temperaturę poniżej 15 stopni Celsjusza. 121. edycja biegu będzie miała wyjątkowo ciekawą obsadę.

Dla Amerykanów najważniejsze jest to, że na trasie będą mogli zobaczyć swego rodaka Galena Ruppa. Największymi rywalami Amerykanów będą oczywiście biegacze z Etiopii i Kenii: Lemi Berhanu, Emmanuel Mutai, Sammy Kitwara czy  Yemane Tsegay. W sumie 13 zawodników może pochwalić się w Bostonie rekordami życiowymi poniżej 2 godzin i 10 minut. Faworytką wśród kobiet jest Kenijka Gladys Cherono.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/ boston marathon

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook