Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Kto wygra siedem razy? Żeglarska drużyna Stanów Zjednoczonych z uporem walczy o finał

Admin 06/19/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Fascynujący jest początek zmagań w finale żeglarskiego Pucharu Ameryki. Faworyt i obrońca tytułu ORACLE Team USA przegrał pierwsze cztery wyścigi i Emirates Team New Zealand prowadzi 3:0. Nie, to nie pomyłka.

Relacja Sławka Sobczaka

Amerykanie ze świetnym Jamesem Spithillem za sterem mieli  punkt przewagi zdobyty za zwycięstwo podczas grupowych regat eliminacyjnych – Louis Vuitton America’s Cup Qualifiers. Peter Burling i jego piątka mają teraz małą przewagę, ale przypomnijmy 2013 rok, gdy ETNZ prowadząc 8-1 przegrał w Zatoce San Francisco z ORACLE 8-9. Z tamtej przegranej załogi na Bermudach ściga się tylko skiper Glenn Ashby.

Wszystko jest więc w zatoce Great Sound możliwe, wszak oba katamarany mają takie same ultranowoczesna sztywne skrzydła choć kadłuby i foile każdy team przygotowuje sam. Nowozelandczycy wprowadzili jedną dużą zmianę, nie używają ręcznych młynków tylko pedałują jak kolarze. Wyścigi finału 35. Pucharu Ameryki potrwają maksymalnie do 27 czerwca. Stary srebrny dzbanek pójdzie  w ręce sternika, który wygra siedem razy (wedle zasady: „best-of-13″).

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/Oracle Team USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook