Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Ksiądz Adam Słomiński zaprasza na procesję Bożego Ciała w Chicago „Chcemy wyjść i pokazać naszą wiarę”

Admin 05/27/2016 O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

W sobotę 28 maja ulicami centrum Chicago przejdzie procesja Bożego Ciała. Tradycja z Polski po raz kolejny zostaje przeniesiona na do Wietrznego Miasta, gdzie tłumy wiernych przejdą ku czci Najświętszego Sakramentu. Sobotnia procesja ma być jednak mniej inna niż wszystkie.

Gościem w studio Radia Deon był ksiądz Adam Słomiński duszpasterz z Kościoła Świętej Trójcy w Chicago. Jak mówi duchowny tradycja ulicznej procesji związana jest z okazaniem swojej wiary

„Dlaczego wychodzę na ulicę. Po to, aby pokazać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Taka była tradycja od początku Bożego Ciała, to właśnie to jest ten sens pokazać sobie, ale też innym, że wierzymy, że Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie i jest pośród nas tak bliska jak hostia pomiędzy nami, gdzieś na ulicach Chicago” – mówi ksiądz Słomiński.

Procesja w Chicago nie jest nowym pomysłem, ale jest czymś co odbiega od typowych polskich procesji. Ksiądz Słomiński tłumaczy, na czym będzie polegać chicagowska uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

„Nie wymyśliliśmy niczego nowego, ale chcemy temu nadać trochę mniej tradycyjną formę. Po pierwsze to Boże Ciało w sercu naszego miasta, chcemy pójść na Daley Plaza, potem przez Millenium Park na Federal Plaza, czyli w samym sercu naszego miasta. Będzie to Boże Ciało mniej tradycyjne, bez pieśni, czy ołtarzy, których budujemy, ale idea jest taka sama, wyjść i pokazać naszą wiarę”.

Początek procesji o godzinie 4 po południu w sobotę 28 maja, w kościele Św Piotra w centrum Chicago.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook