Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Konwencja Demokratów w Filadelfii rozpoczęta. Michelle Obama porywa swoim przemówieniem tysiące delegatów

Admin 07/26/2016 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Michelle Obama wygłosiła porywające przemówienie na rozpoczętej wczoraj w Filadelfii Konwencji Wyborczej Demokratów. – Naszym mottem jest wznoszenie się w górę, gdy inni dołują –  pierwsza dama w tym stylu wyrażała poparcie dla Hillary Clinton deprecjonując równocześnie jej rywala.

Relacja Sławomira Sobczaka

Nazwisko Donalda Trumpa bynajmniej nie padło, ale tysiące delegatów łapało aluzje w mig. „W listopadzie, gdy pójdziemy do urn, zdecydujemy o tym,  która siła będzie miała prawo kształtować umysły naszych dzieci przez następne cztery, a może osiem lat ich życia „– mówiła Michelle Obama zachwyconej widowni. Sporo było mowy o zamiłowaniu do opisywania rzeczywistości w 140 znakach, co było aluzją do zamiłowania Trumpa do Twittera i braku stabilności u człowieka, który może mieć kody nuklearne na wyciągnięcie ręki.

Pełne przemówienie pierwszej damy 

„Nie pozwólmy nikomu na stwierdzenia, że ten kraj nie jest wielki. Że potrzeba tę wielkość odbudowywać. To jest wciąż największy kraj na Ziemi „– aktualna gospodyni Białego Domu wątpliwości o świetnej kondycji Stanów Zjednoczonych po ośmiu latach rządów jej męża jak widać nie ma.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/ Disney | ABC Television Group

 

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook