Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Kontrowersyjny wokalista zespołu Rammstein. Till Lindemann kończy 54 lata

Admin 01/04/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Till Lindemann to niemiecki muzyk, autor tekstów i wokalista zespołu Rammstein. Urodził się 4 stycznia 1963 roku w Lipsku. W młodości nie interesował się muzykę, bliżej jego sercu był sport. W 1974 roku wstąpił do szkoły sportowej i intensywnie zaczął naukę pływania. Trening zaowocował tytułem młodzieżowego mistrza Europy na dystansie 1500 metrów. Till brany był także jako reprezentant Niemiec w moskiewskich igrzyskach olimpijskich.

Biografia według Rafała Muskała

W 1978 roku młody Lindeman na jednym z obozów sportowych postanowił wybrać się na zwiedzanie Florencji. Napadł na niego lokalny gang i doszło o bójki. Till naderwał mięsień brzucha i musiał zakończyć karierę pływacką.

W 1994 roku wstąpił do nowo powstałej heavy metalowej grupy Rammsterin. Debiutancki album Herzeleid odniósł wielki sukces na lokalnym rynku i grupa rozpoczęła koncertowanie.
O Rammstein zrobiło się głośno w 1996 roku za sprawą Davida Lyncha. Słynny reżyser umieścił dwie piosenki „Heirate Mich” i „Rammstein” na ścieżce dźwiękowej do swojego filmu Zagubiona Autostrada. Muzyka została wydana między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Już w 1997 roku Till oraz pozostali panowie wydali krążek Sehnsucht, która zawierała wielki przebój Du Hast. Utwór zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych i grupa zaczęła być coraz częstszym gościem po drugiej stronie oceanu.

Ciekawostki na temat Tilla

Trzeci album „Mutter” został ciepło przyjęty przede wszystkim w Polsce. Dotarł na czwarte miejsce listy przebojów. CD zawierało zarówno ballady, jak i utwory o mocnym charakterze muzycznym. Lindeman wraz z innymi członkami zespołu pojawił się w katowickim Spodku w 2001 roku.

3 lata później zespół zmienił nieco charakter na bardziej melodyjny i tak powstał krążek Reise, Reise. Rok później światło dzienne ujrzał Rosenrot choć aby albumy nie zyskały zachwytu u fanów ciężkiego grania.

W 2013 roku wspólnie z kolegę Till założył zespół Lindemann. W czerwcu 2015 roku ukazał się debiutancki album formacji, Skills in Pills, na którym tym Till śpiewa piosenki przede wszystkim w języku angielskim.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, youtube.com
Foto: Facebook.com/ Till Lindeman

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook