Wednesday 24th May 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Komórki macierzyste nienarodzonego dziecka uzdrawiają organizm matki. Sensacyjne wyniki badań naukowych

Admin 12/17/2016 CIEKAWOSTKI, NEWS USA, PRO LIFE
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Zwolennicy pro-life mają kolejne powody, by przekonywać, że natura w cudowny sposób działa, by chronić i rozwijać organizm matki i dziecka. To, że organizm matki jest nastawiony na dobro poczętego dziecka jest oczywiste. Okazuje się jednak, że i maleńki organizm dziecka może korzystnie wpływać, a nawet uzdrawiać organizm matki.

Badania naukowe z 1996 r. wskazują, że pewne genetycznie wyróżnione komórki z męskiego płodu mogą przetrwać w organizmie matki nawet 27 lat po urodzeniu.

W 2015 r. przeprowadzono serię badań, które koncentrowały się nad pytaniem, czy komórki macierzyste płodu mogą pomóc uzdrowić chory organ matki. Z opublikowanych wyników badań wynika, że naukowcy odkryli „ewolucyjny mechanizm, w którym płód współdziała w ochronie serca matki przed i po okresie ciąży”. Badanie było przeprowadzone na myszach, ale wiele innych badań sugeruje, że podobny mechanizm może zachodzić u ludzi.

Okazuje się zatem, że ciąża jest zaiste „stanem błogosławionym”. To nie tylko „pobożne życzenia”, ale fakty potwierdzone naukowo.

Paweł Kosiński SJ
redakcja@radiodeon.com

Źródło: www.lifenews.com
Foto: Flickr.com/ Vanessa Porter

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook