Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

Kolędy Andrzeja Cierniewskiego. Artysta z Polski na świątecznych koncertach w Chicago

Admin 01/06/2017 O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

7 stycznia w Chicago rusza świąteczna trasa koncertowa Andrzeja Cierniewskiego. Wykonawca z Polski zaprezentuje Polonii kolędy i pastorałki ze swojej najnowszej płyty. Będzie to także okazja, aby spotkać się z artystą, który przez wiele lat związany był z Chicago.

Najnowsza płyta to według Andrzeja Cierniewskiego ewenement na polskim rynku muzycznym. Jak sam mówi stacje radiowe coraz mniej miejsca poświęcają polskim kolędom

„To co się zaczyna powoli robić ze świętami, najpiękniejszymi świętami, to to, że zostają one wyjałowione. Stacje radiowe zaczynają emitować kolędy i pastorałki coraz później. Inaczej mówiąc – dzisiaj nagranie czegokolwiek nowego dla artysty jest czymś deficytowym. Ja nagrałem jednak płytę, jestem z tego szalenie dumny . Ta płyta dotyka wszystkich tematów przedświątecznych i noworocznych w sposób naprawdę bardzo szlachetny”.

Fragment koncertu świątecznego Andrzeja Cierniewskiego

Bardzo na to czekam

Płyta z kolędami i pastorałkami została stworzona między innymi w okresie świąt Bożego Narodzenia

„Praktycznie mówiąc ta płyta została stworzona gdzieś pomiędzy rejestracją moich myśli. Najczęściej w samolocie, czy w święta”.

cierniewski_1000x200Andrzej Cierniewski nie może się już doczekać występu przed chicagowską publicznością. Zwłaszcza, że jak sam mówi każdy koncert jest dla niego innym przeżyciem

„Każdy koncert jest dla mnie czymś świeżym i jakimś nowym przeżyciem. Powiem szczerze, że bardzo na to czekam, bo myślę, że te koncerty, które tu zagramy pozostają bezwzględnie wszystkim w pamięci”.

Andrzej Cierniewski rozpocznie swoją trasę koncertową 7 stycznia w Polskiej Misji Ojców Cystersów na południu Chicago. Zakończy 22 stycznia w kościele świętego Alberta.

 

 

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook