Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Kochają go kobiety, podziwiają mężczyźni. Aktor i piosenkarz Mark Wahlberg kończy 46 lat

Rafal Muskala 06/05/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Mark Wahlberg to amerykański aktor i producent, a także piosenkarz i model.  Urodził się 5 czerwca 1971 roku w Dorchester niedaleko Bostonu, jako najmłodszy z dziewiątki rodzeństwa. Miał niespełna 14 lat, kiedy wspólnie z bratem Donnie’em rozpoczął muzyczną karierę jako jeden z pierwszych członków popularnego boysbandu New Kids on the Block.

Na przełomie dekad, Wahlberg – działający już wówczas pod pseudonimem Marky Mark stał się jednym z idoli amerykańskich nastolatków. Debiutancka płyta nagrana z zespołem The Funky Bunch osiągnęła status platynowej, a wyrazisty image gwiazdora znalazł swoich naśladowców.

Biografia według Rafała Muskała

Karierę aktorską rozpoczął w 1993 roku od występu w telewizyjnym thrillerze „Zastępstwo”. Rok później po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie w komedii „Inteligent w armii” z Dannym DeVito (1994), rozpoczynając owocną karierę filmową.

Mark często obsadzany jest w pierwszoplanowych, tytułowych rolach, jednak duże uznanie krytyki zdobył dzięki drugoplanowej kreacji w „Infiltracji” Martina Scorsese  w 2006 roku. Nominacja do Oskara, Złotego Globu oraz wiele nagród.

Mark Wahlberg u Ellen

Mark nie zapomina jednak o wielkich produkcjach filmowych. W 2012 roku zagrał w bajce dla dorosłych o misiu, który potrafi mówić . Mowa o filmie Ted. Dwa lata później walczył z atakującymi ziemię maszynami w czwartej części serii Transformers” Wiek Zagłady.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, film.wp.pl, youtube.com
Foto: CNS photo/Paramount

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Facebook