Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Kobieta na stanowisku koordynatora policji i straży pożarnej w Illinois. Historyczna decyzja Rahma Emanuela

Admin 03/30/2016 NEWS CHICAGO, NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Dwa dni po wskazaniu kandydata na komendanta policji w Chicago burmistrz Rahm Emanuel wysuwa swoją propozycją na szefa Centrum Alarmowego 911– ma nim po raz pierwszy być kobieta – Alicia Tate-Nadeau. Funkcjonariuszka straży granicznej ma na tym miejscu zastąpić Garego Schenkela, który odchodzi na emeryturę.

O nowej kandydatce bardzo ciepło wypowiedział się burmistrz Rahm Emanuel – „Ona wie, co trzeba zrobić, aby skoordynować działania policji czy straży pożarnej. Dzięki jej doświadczeniu ludzie będą się mogli czuć bezpiecznie”.

Problemy 911

To będzie jednak ciężki okres dla Tate-Nadeau. Kobieta musi się zmierzyć z kryzysem budżetowym, oraz zamknięciem centrów alarmowych w rolniczych częściach stanu. Dodatkowo nad pracownikami pojawiły się ciemne chmury po tym jak w grudniu dwukrotnie nie wysłali policji do dzielnicy West Side. Doszło tam później do morderstwa 19-latka i jego sąsiada.

Alicia Tate-Nadeau przez ponad 30 lat służyło w wojsku. Jako pierwsza kobieta w Illinois ma stopień generała brygady. Jest dumna ze swoich osiągnięć – „Byłam biedną dziewczyną z Oklahomy, która utarła sobie drogę do wielkiego stanu Illinois” – mówiła w rozmowie z gazetą Chicago Tribune w ubiegłym roku.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: chicagotribune.com
Foto: Facebook.com/ Illinois National Guard

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook