Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Kiedy brakuje merytorycznych argumentów, przychodzi czas na zniewagi. Skąd my to znamy?

Michal Dziedzic 04/08/2014 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Niestety, bardzo często zdarza się, że ludzie, którym brakuje konsekwentnych, logicznych argumentów, sięgają po niepotrzebne i obraźliwe stwierdzenia. W szczególności, sytuacja dotyka obrońców życia, raz po raz atakowanych przez zwolenników aborcji, pragnących zaistnieć medialnie. Najnowsze, niestosowne słowa, dotyczące obrońców życia, padły z ust kandydata do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Mike’a Dickinson’a.

Demokratyczny kandydat ubiega się o fotel reprezentanta niższej izby Kongresu, z list wyborczych siódmego okręgu wyborczego, w stanie Virginia. Obecnie, reprezentantem tego okręgu jest Republikanin Eric Cantor, który jest też liderem większości parlamentarnej. W ramach kampanii wyborczej, Dickinson wytoczył typowe, ciężkie działa przeciwko republikańskim kandydatom. Jak zwykle, najbardziej oberwało się zwolennikom posiadania broni palnej i obrońcom życia.

Dickinson, wykorzystując portal społecznościowy Twitter napisał między innymi:

„Nie ma przy mnie miejsca dla tych, którzy wyrażają niechęć do prezydenta Obamy. Nie ma przy mnie miejsca dla tych, którzy popierają NRA (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki)”.
„NRA to obrzydliwa, sprzedająca strach organizacja. Jej zwolennicy to hołota”.
„Ludzie przeciwko wolności wyboru, nienawidzący aborcji są po prostu umysłowo upośledzeni. Są ślepi i nie są w stanie myśleć. To wszystko jest niczym więcej jak bicie pięścią w Biblię”.

Najwyraźniej, to dopiero początek słownych utarczek pomiędzy politycznymi przeciwnikami. Czekamy na równie elokwentną odpowiedź strony republikańskiej.

Michał Dziedzic
mdziedzic@radiodeon.com

Źródóło: lifenews.com, washingtontimes.com
Foto: Flickr/DonkeyHotey

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Facebook