Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Kenijczycy górą! Amerykanie bez pucharu. Maraton w Bostonie bez niespodzianek

Admin 04/18/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Miał być wreszcie triumf amerykańskiego biegacza w Bostonie, ale znów najlepsi byli Kenijczycy. Edna Kiplagat i Geoffrey Kirui zainkasowali po 150 tysięcy dolarów choć czasy uzyskane wczoraj podczas 121. edycji maratonu w Bostonie były bynajmniej nie rekordowe: 2:09.37 i 2:21.52.

Relacja Sławka Sobczaka

Sensacją była fatalna postawa rodaczki Kiplagat – Gladys Cherono, która z czasem 2:27.20 była dopiero piąta. Amerykanie wypadli dobrze, Galen Rupp zajął drugie miejsce, Jordan Hasay i Desiree Linden zakończyły zmagania jako trzecia i czwarta w stawce. Wystartowała i dobiegła do mety słynna dziennikarka Kathrine Switzer, która w 1967 roku jako pierwsza kobieta oficjalnie zarejestrowała się, wzięła udział i ukończyła maraton bostoński. Organizatorzy zezwolili na jej udział myśląc, że jest mężczyzną. Kobiety zostały dopuszczone do udziału w maratonie bostońskim dopiero w 1972 roku. Wśród 30074 biegaczy z 97 krajów świata jacy stanęli na starcie ( bieg ukończyło 97 proc.!) znalazło się 48 z polskim paszportem.

Wszyscy dobiegli do mety, niestety do sukcesu z 1991 roku, gdy wśród kobiet triumfowała Wanda Panfil było bardzo daleko. Najlepsza nasza reprezentantka Joanna Drewnicka-Ogrodnik z Wrocławia była wśród pań dopiero 1190. Lepiej wypadli panowie, pierwszy z nich, Sebastian Wojciechowski był 191. Wystartowało również 905 atletów z Illinois, najszybszy Michael Ellenberger , finiszował jako 82.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/Boston Marathon

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook