Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Jolanta Pawlikowska i Leszek Nowobilski. Zwyczajni niezwyczajni bohaterowie Jezuickiego Ośrodka Milenijnego

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Po piętnastu latach funkcjonowania Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago, siedem lat przed upływem terminu, udało się w całości spłacić potrzebną na stworzenie miejsca pożyczkę. Do tego sukcesu przyczyniło się wielu ludzi.

Jolanta Pawlikowska i Leszek Nowobilski od piętnastu lat swą pracą wspomagają JOM. Od 2001 roku, więc od samego początku, kontrolują finansowy proces ośrodka. Oboje potwierdzają, że miejsce to jest dla nich ostoją polskości

„Centrum jezuickie daje możliwość przybyłym do Chicago Polakom uczestniczenia we mszy w języku polski. Nie tylko w niedzielę, ale i codziennie”- mówi Jolanta Pawlikowska. „Ja osobiście , gdy jestem na mszy u jezuitów, czuję się jak w Polsce. To jest bardzo piękne miejsce w Chicago. To, że mogłem się tu zadomowić, jest dla mnie bardzo ważne. Przybliża mi to ojczyznę”.

Zadaniem Jolanty Pawlikowskiej i Leszka Nowobilskiego jest głównie ewidencja wpłat oraz wysyłanie darczyńcom potwierdzeń. Według nich bardzo ważne jest dołączenie podziękowania, bo to daje poczucie tworzenia wspólnoty

„Datki, które ludzie ofiarują na rzecz ośrodka my księgujemy i wysyłamy listy z podziękowaniem. Uważam, że jeśli ludzie dają datki i jest na to jakaś odezwa, czują się  częścią dzieła. Miło jest usłyszeć, że wspomaga się wielkie dzieło, jakim jest jezuickie centrum”.

Czujemy się częścią dzieła

Leszek Nowobilski  podkreśla, że do jego zadań należy nie tylko kontrolowanie spłat pożyczki, ale także nadzorowanie całego bieżącego procesu finansowego ośrodka jezuickiego. Jak twierdzi, zajęcie to daje mu radośc z faktu, że mógł stać się częścią całego dzieła

„Dodam jeszcze, że nie tylko spłacanie długu mieliśmy na głowie, ale wszystkie bieżące rachunki także. Kontrolować trzeba wszystkie wydatki związane z domem. Nie jest to jednak dla nas ciężka praca. Cieszę się, że mogliśmy być częścią tego wszystkiego”.

Jolanta Pawlikowska i Leszek Nowobilski zapraszają wszystkich chętnych do Jezuickiego Ośrodka Milenijnego 29 stycznia o godzinie 1.00 po południu. To właśnie tu zostanie pod przewodnictwem biskupa Tomasza Paprockiego odprawiona msza święta dziękczynna. Bezpośrednio po niej odbędzie się bankiet dla wszystkich osób, które przyczyniły się do rozwoju ośrodka. Bankiet odbędzie się w salach Lone Tree Manor. Bilety są do nabycia w biurze Jezuickiego Ośrodka Milenijnego.

Jezuicki Ośrodek Milenijny
5835 W. Irving Park Rd.
Tel: 773-777-7000 (Biuro czynne w tygodniu od godziny 3:30 po południu)

Sale Bankietowe Lone Tree Manor
7730 N. Milwaukee Ave
Niles, IL 60614

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/Jezuici Chicago

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook