Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Jeździj bezpiecznie z Piotrem Fetelą. Chicagowski rajdowiec stawia na szkolenia. Ty też możesz wziąć w nich udział

Admin 05/26/2017 O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Piotr Fetela i jego zespół rusza z nowym pomysłem szkoły bezpiecznej jazdy. Chicagowski rajdowiec podobnie jak jego koledzy w Europie chce przygotować kierowców do sprawnego poruszania się po drogach. W tym roku Fetela zasiądzie także za kierownicą swego nowego samochodu, który jest spełnieniem jego marzeń.

Galeria zdjęć

Best Driver US to szkoła w której nauczycielem ma być w niej sam Piotr Fetela. Na antenie Radia Deon opowiadał on o szczegółach swojego pomysłu

„Takie szkolenie trwa około dwu i pół godziny – krótka teoria na początek, później wsiadamy do samochodu, ponieważ nic nie zastąpi tego co praktyka. Prowadzimy już takie szkolenia w Europie” – mówił na antenie Radia Deon Piotr Fetela.

Chicagowski rajdowiec czeka także na swój nowy samochód Ford Fiestę, która ma zostać sprowadzona z Europy

„Samochód, którym będę jeździł jest o wiele, wiele mniejszy, to zupełnie inna aerodynamika – praktycznie, tak jak dawno o tym marzyłem”

Fani Piotra Feteli będą go mogli podziwiać jeszcze na tegorocznych rajdach. Choć pełna gotowość planowana jest dopiero na przyszły rok.

„Nie oszukujmy się. To nie będą starty o jakieś wyniki, bo ja i tak ten sezon mam już z głowy. Już kilka rajdów się odbyło na których nie startowałem, więc nie mam jakichkolwiek szansa na jakieś pozycje – jedynie w danym rajdzie. To mnie jednak nie interesuje, interesuje mnie to, żeby przejechać dużo kilometrów samochodem na odcinku specjalnym, wyjeździć i wyczuć samochód”

W 2016 roku Piotr Fetela i jego pilot ulegli wypadkowi w czasie jednego z rajdów. Ich samochód wielokrotnie dachował. Rok wcześniej jego zespół zajął trzecie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Ameryki.

Więcej informacji na temat szkoły Best Driver US na stronie internetowej www.bestdriver.us lub pod numerem telefonu 1-773-816-7114

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/ Piotr Fetela

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook