Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Młodzi z Chicago jadą na Krajowe Spotkanie Młodzieży do Indianapolis. W parafiach ruszają zapisy

Admin 01/19/2017 KOŚCIÓŁ, O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Krajowe Spotkanie Młodzieży Katolickiej (NCYC) to wydarzenie, które przemienia życie, zmienia spojrzenie na Kościół. Wiedzą o tym doskonale ci, którzy wzięli w nim udział. Mówią o tym organizatorzy grupy chicagowskiej, Beata Bosak i ks. Paweł Adamus.

„NCYC obejmuje spotkania modlitewne, warsztaty, konferencje, Msze św., spowiedź św., adorację Najświętszego Sakramentu oraz zajęcia rekreacyjne, koncerty. Jest to wielkie spotkanie modlitewne. Jest czas na osobistą modlitwę, na spotkania i rozmowy na temat wiary. No i zawierania znajomości. Jest to wyjazd dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie ukończyli 20-tego roku życia plus ich opiekunowie”.

Jak wielkie to przeżycie dla młodych mówiła na naszej antenie Aleksandra Hejnar.

„To było niesamowite przeżycie, kiedy widzisz na raz tyle osób, którzy dzielą swoją wiarę z tobą. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, w momencie kiedy widzisz cały stadion ludzi młodych, którzy razem z tobą się modlą. Czujesz ich modlitwę w sobie, tak jakby ona przechodziła przez ciebie”.

Najbliższe spotkanie NCYC będzie w dniach od 16 do 18 listopada 2017 roku na stadionie Lucas Oil Stadium w Indianapolis, ale organizacja i rekrutacja już się rozpoczęła. Ruszyła też akcja zbierania funduszy, aby wspomóc młodych w pokryciu kosztów wyjazdu.

„To jest najpiękniejsze w NCYC, że młodzież wspólnie, jako wspólnota doświadcza dotyku Kościoła. Przede wszystkim młodzież zdaje sobie sprawę z tego, co to znaczy być katolikiem i że jest miejsce dla nich w Kościele. I że nie są odrzuceni, że Kościół jest dla nich, Kościół jest dla ludzi młodych. Młodzież, która pojechała z nami w 2015 roku na NCYC, oni przez kilka miesięcy po powrocie pamiętali, że to było wydarzenie, które zmieniło ich życie, zmieniło ich patrzenie na Kościół”.

Więcej informacji na temat spotkania można zasięgnąć u organizatorów w biurze parafii św. Ferdynanda.

Paweł Kosiński SJ
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna.
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook