Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Jest to czas, żeby okazać wdzięczność Panu Bogu. W parafii św. Władysława podsumowano rok 2016

Admin 02/03/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Kierowana przez ojców jezuitów chicagowska parafia św. Władysława z roku na rok rozwija się oferując wiernym różne formy duszpasterstwa. W noworocznym spotkaniu opłatkowym parafian uczestniczyło ponad 200 gości.

Relacja Andrzeja Baraniaka

Parafia od czterech lat współorganizuje Drogę Krzyżową i Orszak Trzech Króli ulicami miasta. Ta forma modlitwy z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem wiernych. Dumny z tego faktu jest proboszcz o. Marek Janowski. „To są te inicjatywy wspólne, które mają miejsce tutaj w Chicago. Razem z kościołem św. Ferdynanda organizowany co roku Orszak Trzech Króli gromadzi naprawdę wiele, wiele osób, także Droga Krzyżowa organizowana wspólnie z Jezuickim Ośrodkiem Milenijnym, piękna inicjatywa, którą wprowadziliśmy i co roku ma miejsce. W ubiegłym roku było ponad 1000 osób. Także i w tym roku liczymy na to, że pogoda dopisze i wiele osób przyjdzie” – powiedział o. Marek.

Galeria zdjęć

Parafia bardzo dobrze współpracuje z grupą motocyklowa „Anders”,  której kapelanem jest o. Marek. Motocykliści bardzo się angażują w działania wspólnoty parafialnej. Latem organizują piknik, którego kulminacyjnym punktem jest pokaz jazdy na motocyklach, który gromadzi setki oglądających to wydarzenie osób. Włączają się w działalność charytatywną. Ostatnią akcją na tym polu było zorganizowanie koncertu charytatywnego na rzecz pomocy choremu na raka małemu Mateuszowi z Polski.

Takie noworoczne spotkania są dobra okazją, żeby dziękować za wszystko, co do tej por udało się w parafii zrobić. „Jest to czas, żeby okazać wdzięczność Panu Bogu za tę parafię, za tę wspólnotę. Wdzięczność także sobie nawzajem za to, że jesteśmy i tworzymy to miejsce. To dobry czas na integrację. To jest też po to, żeby parafianie poczuli się jak w domu. Żeby się czuli wspólnotą, żeby nawzajem się mogli poznać i dobrze się w swojej obecności nawzajem czuć” – powiedział proboszcz Janowski.

Spotkania organizowane w parafii św. Władysława cieszą się rosnącym zainteresowaniem wiernych. Wolontariuszki Klubu Polskiego przygotowały smaczny poczęstunek. Parafii i jej wiernym życzymy zrealizowania wszystkich zamierzeń na 2017 rok.

Andrzej Baraniak
abaraniak@radiodeon.com

Źródło: Inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

 

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook