Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Jego energia nie znika mimo upływu lat. Wielki gwiazdor sceny – Tom Jones. Piosenkarz kończy 77 lat

Rafal Muskala 06/07/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Tom Jones to brytyjski piosenkarz, gitarzysta, prezenter telewizyjny i aktor.  Urodził się 7 czerwca 1940 roku w Pontypridd w Walii. Już jako mały chłopiec śpiewał na spotkaniach rodzinnych i weselach, a wieku 12 lat zaczął występować w szkolnym chórze. Jako dziecko dużo też chorował co owocowało tym, że przez długie godziny słuchał muzyki.

W wieku 16 lat poznał swoją przyszłą żonę Melindę Trenchard, z którą ożenił się rok później. Tuż po ślubie rzucił szkołę i rozpoczął pracę jako robotnik budowlany. Później był także akwizytorem sprzedającym odkurzacze i kierowcą ciężarówki.

Biografia według Rafała Muskała

Jego kariera rozpoczęła się w 1963, kiedy to został liderem lokalnej grupy big beatowej Tommy Scott and the Senators. Zespół szybko zyskał renomę w całej Walii.

W roku 1969 podpisał największy w historii kontrakt telewizyjny – dotyczył on brytyjsko-amerykańskiej produkcji This Is Tom Jones, programu, który stał się przebojem po obu stronach Atlantyku. Do roku 1971 sprzedał ponad 30 milionów płyt.

Tom Jones – „It’s Not Unusual” on The Ed Sullivan Show

Na największy sukces w swojej karierze artysta czekał do 2000 roku. Wtedy to bowiem światło dzienne ujrzał album Reload, który zawierał covery utworów nagranych z innymi muzykami. Sprzedane w sumie ponad pięć milionów egzemplarzy.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, youtube.com
Foto: wikipedia.org

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook