Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Jeff Bezos trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Majątek założyciela i prezesa Amazon wciąż rośnie

Admin 07/22/2016 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Jeff Bezos, założyciel i prezes Amazon został trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Według Bloomberga majątek Bezosa wczoraj przekroczył $65,05 mld co pozwoliło mu przeskoczyć Warrena Buffetta, założyciela Berkshire Hathaway o $32 mln.

Tylko dwóch innych krezusów ma więcej pieniędzy: Hiszpan Amancio Ortega właściciel Zary i inny Amerykanin Bill Gates, twórca Microsoftu. Skok wartości majątku Bezosa nastąpił po zwyżce notowań Amazona. Walory Amazona od lutego podrożały o ponad 50 proc. Spółka jest w tej chwili piątą najbardziej wartościową spółką amerykańską po: Apple, Alphabecie, Microsofcie i ExxonMobil. Jeszcze w  kwietniu Bezos zdystansował meksykańskiego miliardera Carlosa Slima i zajął miejsce tuż za „podium”.

Relacja Sławka Sobczaka

Jak zaznacza Bloomberg Bezos nie wyprzedziłby Buffetta, gdyby ten w tym miesiącu nie ofiarował na cele dobroczynne $2,2 mld. Amazon w przyszłym tygodniu opublikuje dane za II kwartał i majątek ojca internetowego giganta jeszcze wzrośnie. Dla niego samego najważniejsza jest jednak rola jaką zagrał w najnowszej odsłonie sagi „Star Trek”.  Premiera dzisiaj!

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/Steve Jurvetson

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook