Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Jak zachować dobre wspomnienia z sylwestrowej imprezy? Anna Węgierek radzi bawić się radośnie, ale rozważnie

Admin 12/30/2016 O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Trwa wielkie odliczanie do sylwestra. Każdy chciałby, żeby był on niepowtarzalny. Co zrobić, żeby ta ostatnia noc w roku była wyjątkowa i pełna radości? Jak bawić się dobrze, a jednocześnie rozważnie?

Te i inne zagadnienia rozważała w studio Radia Deon doktor psychologii klinicznej, Anna Węgierek. Twierdzi ona, że, jeśli chodzi o przyjemną zabawę, bardzo dużo zależy od grupy uczestniczącej w niej osób. Naszym  zadaniem jest pozostać sobą i zadbać o dobrą atmosferę

„Bawimy się, patrząc się na siebie. Zachowujemy się, tak jak my chcemy. Myślę też, że nie powinniśmy psuć sobie zabawy poprzez czyjeś marudzenie. Ktoś narzekający zawsze się znajdzie. Odsuńmy to jednak na bok. Podejdźmy do tego na spokojnie, z humorem i myślmy, że to jest mój czas i moja zabawa”.

Często w związkach zdarza się, że pogląd partnerów na charakter zabawy sylwestrowej znacznie się różni. Psycholog radzi wtedy negocjacje, w żadnym wypadku zmuszanie do czegoś drugą stronę

„Idea polega na tym, żeby dać sobie święty spokój. Do niczego nie przymuszamy. Jeżeli ktoś nie chce z kimś tańczyć, można zatańczyć samemu. Pamiętajmy o tym, że osoba aktywniejsza w związku nie powinna się ze względu na partnera tej aktywności wyzbywać. Jeśli sylwester staje się problemem, to próbujmy negocjować. W jednym roku zróbmy tak jak chce tego druga strona, w kolejnym zdecydujmy, jak chcemy, żeby to wyglądało, my sami”.

Mamy inne poglądy a nadal istniejemy na tej samej planecie

Istnieją sytuacje, gdy jedno z partnerów obawia się o niepoprawne zachowanie drugiego. Według Anny Węgierek bardzo ważna jest rozmowa przed wyjściem na sylwestrową imprezę i szczere podzielenie się z nią własnymi obawami

„Są sytuacje, kiedy boimy się wyjść gdzieś z naszym partnerem. Obawiamy się, że zrobi coś zbyt szalonego, upije się, wsiądzie nietrzeźwy za kierownicę, czy też się z kimś pokłóci i zrobi komuś krzywdę. Nie można tych rzeczy zamiatać pod dywan. Trzeba na ten temat rozmawiać przed wyjściem”.

Według psycholog istnieje ogromna szansa, że na zabawie sylwestrowej spotkamy swoich znajomych, często także tych, których nie darzymy sympatią i którzy mają inne poglądy od naszych. Najważniejsze jest jednak pozytywne nastawienie i przyjazna atmosfera

 „Posłuchajmy, co mówią inni, pogratulujmy im tego, co przeżyli w roku poprzednim, życzmy im nowego, lepszego i ciekawszego roku 2017. Pamiętajmy, że każdy z nas ma inne zdanie i każdy z nas widzi różne rzeczy inaczej, a dalej żyjemy na tej samej planecie. I miejmy nadzieję, że tak będzie przez kolejne wieki”.

Doktor Anna Węgierek przekonywała, że aby się szampańsko bawić się w sylwestra, nie trzeba uczestniczyć w dużej zorganizowanej imprezie i wydawać ogromnej ilości pieniędzy. Wystarczy otoczyć się grupą dobrych znajomych i zadbać o dobry nastrój zaróno swój, jak i  imprezowych współtowarzyszy.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook