Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Igrzyska olimpiskie z Rio de Janeiro nie na żywo. Oglądalność telewizji NBC leci na łeb, na szyję

Admin 08/11/2016 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

  Telewizja NBC przez dekady pokazuje igrzyska olimpijskie. Nie zważając na miliony głosów krytycznych robi to po swojemu. Zamiast przekazu na żywo mamy dopasowane do ramówki i prime time relacje ukierunkowane tylko i wyłącznie na popisy amerykańskich sportowców, choćby zajmowali ostatnie miejsca.

Nie inaczej jest i tym razem, choć różnica czasu między np. Chicago a Rio de Janeiro to tylko dwie godziny. Nawet ceremonię otwarcia igrzysk puszczono z „puszki”, a całość była zakłócona dziesiątkami wywiadów i segmentów wcześniej przygotowanych. No i oglądalność poleciała na łeb, na szyję. Ze wstępnych ustaleń analityków jest o 30 proc. mniejsza od tej z Londynu cztery lata temu. NBC za prawa do relacji z Rio zapłaciła $1,2 mld. Jak tak dalej pójdzie na IO nie zarobi.

Podobnie zresztą jak Telewizja Polska, która za prawa do transmisji z igrzysk zapłaciła 40 mln złotych, a wpływy reklamowe pokryją połowę tej kwoty. Tu jednak powodem klapy jest fakt, że najciekawsze rzeczy dzieją się  wieczorem, gdy w Polsce jest głęboka noc.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/Edgar Zuniga Jr.

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook