Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Gwiazda kina i telewizji. Znana nie tylko z komedii. Helen Hunt kończy 54 lata

Rafal Muskala 06/15/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Helen Hunt to amerykańska aktora i reżyserka. Laureatka Złotego Globu i Oskara. Urodziła się 15 czerwca 1963 roku w Los Angeles. Jest córką reżysera Gordona Hunta. Karierę aktorską rozpoczęła już jako dziecko, a w wieku ośmiu lat zaczęła pobierać nauki aktorstwa.

W 1991 roku wystąpiła w głównej roli w thrillerze „Uwiedziony”, jednak sławę zyskała dzięki komediowej roli telewizyjnej w „Szaleję za tobą” (1992-99), gdzie wraz z Paulem Reiserem grali parę, która musi stawiać czoła „urokom” małżeńskiego życia.

Biografia według Rafała Muskała

Sporą popularność przyniósł jej też tym razem nie komediowy występ w znanym filmie katastroficznym „Twister” (1996) jednak największym artystycznym i komercyjnym sukcesem Hunt była rola kelnerki Carol w sarkastycznej komedii romantycznej „Lepiej być nie może „z Jackiem Nicholsonem. To właśnie za tą postać otrzymała Złoty Glob i Oskara.

Helen Hunt zdobywa Oskara

W 2000 roku miała okazję wystąpić w kilku znanych produkcjach uznanych reżyserów, u boku wielkich aktorów hollywoodzkich: obok Tom Hanksa w produkcji „Cast Away” czy u boku Mela Gibsona w znanej komedii „Czego pragną kobiety”.

W 2007 zadebiutowała jako reżyserka i scenarzystka komedii romantycznej „Then She Found Me” z udziałem Diane Keaton, Woody’ego Harrelsona oraz swoim własnym.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, film.wp.pl, youtube.com
Foto: Flickr.com/ smokeonthewater2

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Facebook