Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Ekstremalna Droga Krzyżowa – ekstremalne przygotowanie do Wielkanocy

Admin 03/22/2017 KOŚCIÓŁ, O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej powstała w Polsce. Jest próbą poszukiwania nowych form duchowości, zwłaszcza duchowości męskiej. Mówi o tym na antenie Radia Deon Grzegorz Kozioł, uczestnik i promotor EDK.

„To jest nowa forma duchowości, odpowiadająca na potrzebę życia wyzwaniami. Polega ona na pokonaniu wybranej ponad 40-kilometrowej trasy, w nocy, w ciszy, w samotności. EDK nie jest pielgrzymką, ponieważ na tym wydarzeniu się nie śpiewa, nie rozmawia i nie jest wcale miło. Ma być ból, zmęczenie, samotność. To jest Droga Krzyżowa, to jest naśladowanie cierpienia Pana Jezusa”.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to jest wyzwanie dla każdego. Tak było w przypadku Grzegorza Kozła

„To jest wyznacznik tej drogi, że doświadczamy tego momentu słabości i tego momentu zwątpienia. Ja też tego doświadczyłem. Idąc, wydawało mi się, że spokojnie pokonam trasę. Byłem zbyt pewny siebie. Doznałem tego momentu pokory od Pana, że niestety, nie można do końca polegać na swoich siłach, na swoim przygotowaniu, że On jest też potrzebny. Też był moment, że wydawało mi się, że nie dojdę. Zaufałem Panu Bogu, otrzymałem pomoc i doszedłem”.

Tegoroczna edycja EDK w Chicago będzie 7 kwietnia 2017 roku. Rozpocznie się Mszą św. w Jezuickim Ośrodku Milenijnym o godz. 18.00. Następnie uczestnicy wyruszą na trzy trasy EDK:

Do Marytown w Libertyville – najdłuższa, 53 kilometry.
Do Lombard – 42 kilometry.
Do parafii św. Joanny de Chantal – 34 kilometry

Informacje i zapisy: www.chicago-edk.com; facebook: chicago.edk

Paweł Kosiński SJ
pkosinski@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook