Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Górę pieniędzy i stypendium zgarnęła 12-latka z Kalifornii. Uczniowie amerykańskich szkół zakończyli turniej ortograficzny

Admin 06/02/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Tegoroczny 90. już Narodowy Konkurs Ortografii dla uczniów amerykańskich szkół podstawowych po trzech z rzędu remisach zakończył się zwycięstwem 12-latki w Kalifornii.

Relacja Sławka Sobczaka

Tak jak w poprzednich latach ten szalenie popularny w USA turniej dzieciaków zainteresowanych znajomością i wymową tysięcy słów pokazywała telewizja ESPN, a jak się już stało od dekady regułą wygrali Hindusi. Ananya Vinay w finale rozegranym w  Oxon Hill  w Maryland nie dała szans Rohanowi Rajeevowi, który wyłożył się na morskiej trawie czyli „marram”. Finałowym słowem jakie znała zimna jak głaz dziewczynka z Fresno było: „marocain” co oznacza jak oczywiście wszyscy wiemy prążkowaną tkaninę na sukienki.

Nota bene sponsorem szóstoklasistki jest gazeta „Fresno Bee”.  By wygrać Scripps National Spelling Bee i 40 tysięcy dolarów nagrody głównej plus darmowe studia potrzeba wieloletniego, codziennego kilkunastogodzinnego treningu. W ostatnich latach takiego reżimu nie wytrzymują nawet Azjaci i to mający hinduskie pochodzenie dzieci zdobywają taśmowo górę gotówki, stypendia i komplety wybranych książek.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/Scripps National Spelling Bee
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook