Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Fajerwerki bez fajerwerków. Sztuczne ognie zamiast parady jachtów na Navy Pier w Chicago

Admin 08/31/2016 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Po raz kolejny od 1958 roku w ramach Nocy Weneckiej nie odbędzie się parada jachtów. Zazwyczaj powodem odwołania były kaprysy pogody. Tym razem to zbyt mała frekwencja. Już w ubiegłym roku, gdy wystartowało zaledwie 13 jednostek widać było, że pomysł dogorywa.

Relacja Sławka Sobaczaka

A szkoda, bo Polacy w ramach święta na nabrzeżu Navy Pier mocno akcentowali swoją obecność w Wietrznym Mieście, a występ polskiej załogi w 2015 r. spotkał się z entuzjastyczną reakcją tysięcy widzów. Niestety w tym roku wesołego teamu Chicago Legend pod dowództwem Izydora Ryzaka nie zobaczymy.” Być może udekorowane jachty zobaczymy w przyszłym roku, musi być spełniony warunek uczestnictwa co najmniej 20 łodzi „– zapowiedział Jon Kaplan, rzecznik Navy Pier.

Głównym powodem odwołania parady jest zmiana terminu z typowo letniego na wrześniowy. ” To koniec pewnej ery „– sytuację skwitował Jerry Thomas dyrektor Maritime Museum of Chicago. Na szczęście odbędzie się pokaz sztucznych ogni. “Fall Fireworks” bo taka jest nowa nazwa będą miały miejsce 10 września, oczywiście przy nabrzeżu Navy Pier, które obchodzi uroczyście 100-lecie istnienia.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Marit &Toomas Hinnosaar

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook