Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Dwanaście kroków do prawdziwego życia. Monika Kalita o wychodzeniu z cienia i potrzebie uśmiechu

Admin 01/07/2017 NEWS CHICAGO, O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Program 12 Kroków określa się mianem duchowego przebudzenia i wewnętrznego wzrostu. Bazuje on na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Przeznaczony jest dla osób, które chcą wyjść z nałogu, a jednocześnie pogłębić relację z Bogiem i podjąć skuteczne zmiany w swoim życiu.

Gościem w studio Radia Deon była Monika Kalita, jedna z prowadzących grupę terapeutyczną. Na antenie mówi o tym, do kogo skierowany jest głównie program ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”

„Grupa realizująca program 12 kroków bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata. Jest formą pomocy dla osób doświadczających różnych trudności. Zarówno tych w sferze duchowej, jak i tych dotyczących problemów z relacjami międzyludzkimi a także z samym sobą i Bogiem. Z pomocy mogą korzystać osoby przeżywające trudności w związkach małżeńskich, posiadające problemy z dziećmi czy z rodzicami. Program pomaga także tym, którzy cierpią z powodu osamotnienia, zaniżonej samooceny, poczucia krzywdy czy nieprawidłowej relacji z Bogiem”.

Monika Kalita opowiada, w jaki sposób funkcjonują grupy terapeutyczne. Najważniejszym czynnikiem według niej jest dyskrecja i pełne zaufanie do pozostałych uczestników warsztatów

„To trwa około roku, bo jest to dwanaście stopni. Spotykamy się raz na dwa tygodnie na około dwie, trzy godziny. Wszystko zależy od tego, jak grupa chce pracować i jakie ma zapotrzebowanie. To są grupy zamknięte. Obowiązuje nas dyskrecja i mamy do siebie pełne zaufanie. Ludzie się często zaprzyjaźniają, relacje się zacieśniają i nawzajem sobie pomagamy”.

12 Kroków to podróż w głąb siebie

Program „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” terapeutka nazywa podróżą wewnętrzną w głąb samego siebie. Według niej pomaga on ludziom wyjść z ukrycia i zmienić swoje życie na lepsze

„Program 12 Kroków to podróż w głąb samego siebie. Jest to piękne, gdy człowiek odnajduje samego siebie, ale także odnajduje się w relacjach z Bogiem i drugim człowiekiem. Ten program pomaga wyjść z ukrycia i zacząć się uśmiechać i żyć naprawdę. Ten program otwiera nas na siebie i drugiego człowieka”.

Zapisy na program ,,Wreszcie żyć- 12 kroków ku pełni życia” można dokonywać w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Można także kontaktować się bezpośrednio  z opiekunem duchowym grupy –ojcem Jerzym Karpińskim.

Jezuicki Ośrodek Milenijny
5835 W. Irving Park Rd.
Chicago

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook