Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Duchowa adopcja dziecka poczętego – bądź za życiem

Admin 03/23/2017 O TYM MÓWIMY, PRO LIFE
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Współczesny świat nie chroni życia poczętego wystarczająco. Cywilizacja śmierci jeszcze ciągle zbiera olbrzymie żniwo. Mówiły o tym na antenie Radia Deon Anna Englert oraz Agnieszka Niemczynowska, zaangażowane w działania grupy pro-life przy Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego działającej w Jezuickim Ośrodku Milenijnym.

Na świecie dokonuje się ponad 50 milionów rejestrowanych aborcji. W samych Stanach Zjednoczonych każdego roku dokonuje się około miliona aborcji. Jest to ogromna tragedia współczesnego świata.

Jedną z akcji promujących życie jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. W najbliższą niedzielę, 26 marca 2017 r., w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, na mszach św. o godz. 11.00, 13.00, 19.00 i 20.30 będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji. Co to jest? – mówi Anna Englert.

„Jest to wzięcie w opiekę modlitewną jednego dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone aborcją”.

Na czym polega duchowa adopcja i jak ją najlepiej przeżyć? – mówi Agnieszka Niemczynowska.

„Jest to modlitwa w intencji tego dziecka, która trwa przez dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć także dobrowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Może to być np. częsta spowiedź, Komunia św., adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma św., jakiś wybrany rodzaj postu, np. niesłuchanie muzyki, czasem walka z nałogami lub pomoc osobom potrzebującym. Może to być też dodatkowa modlitwa”.

Duchowa adopcja dziecka poczętego to nie tylko okazja do modlitwy za dzieci nienarodzone, ale też rodzaj ekspiacji za grzech aborcji popełniony w naszych środowiskach, rodzinach i otoczeniu.

„Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy czują w sercu takie pociągnięcie Pana Boga do tego, by zaangażować się w duchową adopcję. Zapraszamy wszystkich, których w jakiś sposób dotknęła aborcja, może w rodzinie, może u kogoś znajomego, którzy sami byli w trudnej sytuacji. Jest to także sposób na to, aby doświadczyć uzdrowienia z ran aborcji, która jakoś tam nas dotknęła. Zapraszamy wszystkich serdecznie, naprawdę warto. Owoce tego są wspaniałe”.

W dotrzymaniu przyrzeczenia i postanowień będzie nas wspomagać „mobilny asystent duchowej adopcji dziecka poczętego” – aplikacja mobilna na smartfona, która będzie przypominała o zobowiązaniach i pomoże w stosownym czasie nawet ‘śledzić’ rozwój dziecka w łonie matki.

Paweł Kosiński SJ
pkosinski@radiodeon.com

Źródło: inf. własna.
Foto: Andrzej Baraniak

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook