Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Drużyna Chicago Blackhawks chce zabrać na zgrupowanie Patricka Kane. Czy gwiazda NHL pojedzie na obóz?

Slawomir Budzik 09/16/2015 NEWS CHICAGO, SPORT
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Na liście drużyny Chicago Blackhawks, która wybiera się na zgrupowanie przygotowujące do nowego sezonu NHL, znalazł się 26-letni skrzydłowy Chicago Blackhawks Patrick Kane. Mimo skandalu i poważnych problemów prawnych z którymi walczy zawodnik sztab szkoleniowy chce, aby pojechał on na obóz przygotowawczy wraz z całą drużyną. Pierwszy sparing w United Center już we  wtorek 22 września.

Obóz na terenie uniwersyteckim Notre Dame

Już w piątek 18 września chicagowska drużyna „Jastrzębi”, zdobywca w ubiegłym sezonie Pucharu Stanleya, rozpoczyna treningi na terenie miasteczka uniwersyteckiego Notre Dame w stanie Indiana. To około 100 mil na wschód od hali United Center, w której Chicago Blackhawks gra na co dzień. Zgrupowanie odbędzie się w hali Compton Family Ice Arena na terenie katolickiej uczelni.

Obóz przygotowawczy

W obozie szkoleniowym uczestniczyć będzie 36 napastników 21 obrońców oraz sześciu bramkarzy. Wśród atakujących jest na liście Patrick Kane. W poniedziałek 21 września drużyna Blackhawks powróci do United Center.

Pierwsze sparingi

Po zgrupowaniu najlepszą drużynę ligi NHL czeka sześć spotkań kontrolnych. Sparingi chicagowskie jastrzębie rozpoczną od spotkania z odwiecznym rywalem
drużyną zza miedzy Detroit Red Wings. Pierwszy mecz odbędzie się w United Center we wtorek 22 września o godzinie 19:30

Napaść seksualna

W przerwie po sezonie 2014/15 skrzydłowy Chicago Blackhawks przebywał w swoim domu na terenie stanu Nowy Jork. Jak twierdzi skarżąca zawodnika kobieta mieszkanka Hamburga w tym samym stanie Kane napadł ją seksualnie. Śledczy posiadają już obdukcją lekarską oraz zeznania kobiety. Napastnikowi chicagowskiej drużyny Patrykowi Kane nie zostały postawione jeszcze żadne zarzuty. Śledztwo objęte jest całkowita tajemnicą.

To nie pierwsze problemy

W 2009 roku Patrick Kane pobił taksówkarza o polsko brzmiącym nazwisku Jan Radecki. Kiedy na zakończenie minionego sezonu odbierał Puchar Stanleya powiedział, że wszyscy zauważyli jak przez ostatni czas bardzo dojrzał jako człowiek. Po tych słowach skandal z napaścią seksualna nabiera dodatkowych rumieńców.

Gwiazda Czarnych Jastrzębi w 2008 roku otrzymała Calder Memorial Trophy, nagrodę dla najlepszego debiutującego zawodnika w NHL. Wygrał rywalizację z kolegami z drużyny Jonathanem Toewsem i napastnikiem Washington Capitals Nicklasem Bäckströmem. Dziś stanowi absolutny trzon ataku drużyny Chicago Blackhawks.

Najlepsze gole Kena w Chicago Blackhawks

Patrick Kane ma ważny kontrakt z Chicago jeszcze przez siedem lat.

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com

Źródło: fox32chicago.com
Foto: Anna Enriquez / Foter / CC BY

 

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Facebook