Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Dom Samotnej Matki w Chicago. Siostra Marta Cichoń, Misjonarka Chrystusa Króla z optymizmem patrzy w przyszłość.

Admin 01/10/2017 KOŚCIÓŁ, O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Po pierwszych perypetiach z kupnem domu i kłopotami prawnymi, teraz prace remontowe postępują bardzo dobrze. Dwa apartamenty są już gotowe i zamieszkane przez samotne matki. Kolejne dwa będą bardzo szybko. Siostra Marta z optymizmem roztacza plany na rozpoczynający się rok.

„Wyremontowane są już dwa apartamenty, w których mamy mieszkają. Są piękne, czyste, śliczne. Z pomocą PACBA-y, za którą serdecznie wszystkim dziękujemy. Z całego serca. Myślę, że do końca stycznia kolejny apartament będzie już oddany, ponieważ dwie mamy czekają już w kolejce. Następny do połowy lutego będzie już gotowy. Tak, że będą już cztery apartamenty. Pod koniec lutego będziemy mieli już wszystkie permity, które są nam potrzebne do dokończenia remontów. Jeżeli Bóg pozwoli to może do końca tego roku, a jak nie to może jeszcze troszkę zostanie na 2018, ale remont będzie zakończony”.

Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku był okazją do spotkań i wspomnień. Przede wszystkim był jednak okazją do tego, by docenić, jak wielki postęp wiele samotnych mam zrobiło. Dostały pomoc w czasie, kiedy były w potrzebie, ale teraz są na swoim, samodzielne i z dobrą perspektywą na przyszłość.

„Święta były takim podsumowaniem. Przyszło trochę mam, które już stanęły na własnych nogach. Mają pracę, dom, mieszkanie mają swoje. Na Święta zadzwoniło parę osób, które mają swoje firmy – mieszkały u nas. Zadzwoniły po to, żeby powiedzieć: dziękuję”.

Doświadczenie, że się udało, że pojawia się uśmiech na twarzy, to jest prawdziwy sukces Domu Samotnej Matki. Są krzyże, jest cierpienie, ale po burzy wschodzi znowu słońce. Jest możliwość zacząć od nowa, poprawić swój los, los swoich dzieci i rodzin.

Paweł Kosiński SJ
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna.
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook