Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Chris Evans, czyli superbohater za którym wzdychają miliony. Aktor kończy 36 lat

Admin 06/13/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Chris Evans to amerykański aktor i producent filmowy. Urodził się 13 czerwca 1981 roku w stanie Massachusetts. Po skończeniu szkoły średniej zainteresował się aktorstwem i rozpoczął studia na wydziale filmowym na jednym z uniwersytetów w Nowym Jorku. Pierwsze role grał już na studiach a w 1999 roku pojawił się na pudełku gry planszowej Tyler.

Biografia według Rafała Muskała

Pierwsze produkcje to niezależne kino rodem z Chicago, w których Evans udzielał w niej lub pamiętnych rolach. Pierwsze sukcesy przyszły w 2005 roku wraz z produkcją Londyn, gdzie aktor wcielił się w narkomana, który ma problem w związkach z kobietami.

Jeszcze w tym samym roku Chris po raz pierwszy zagrał suberbohatera, których różne odsłony będą mu towarzyszyć w kolejnych latach kariery. Jako Johnny Storm/ Ludzka Pochodnia pojawił się w filmie „Fantastyczna Czwórka”.

W kolejnych latach aktor na dużym ekranie pojawił w mniej znanych produkcjach jak komórka, królowie ulicy, czy To jest kolejna komedia dla kretynów. Evans czekał jednak na kolejną przełomową rolę.

Międzynarodowy sukces i sława pojawiły się w 2011 roku, kiedy Chris wcielił się postać Kapitana Ameryki. Jako Steve Rogers, chorowity chłopak z Brooklynu został poddany programowi stworzenia super-żołnierza, który ma za zadanie chronić Amerykę. Film okazał się strzałem w dziesiątkę i Evansie zakochała się młodzież oraz większość płci pięknej.

Chris Evans jako Captain America

Od tamtej pory Evans regularnie wciela się w postać Kapitana Ameryka zarówno w filmach poświęconych historii jednego bohatera jak i całej drużyny Avengers. W 2014 roku dla odmiany zagrał w amerykańsko-koreańskim dramacie Arka Przyszłości. Jako Curtis miał doprowadzić rebeliantów do przejęcia kontroli nad światem.

W 2016 roku na ekrany kin weszła kolejna część przygód Kapitana Ameryki: wojna Bohaterów. Spodziewane są kolejne odsłony perypetii Steve’a Rogersa.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, youtube.com
Foto: Flickr.com/ Gage Skidmore

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook