Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

Wreszcie. Z Rzeszowa do Nowego Jorku. Linie lotnicze LOT przywracają bezpośrednie połączenie

Admin 12/22/2016 NEWSROOM
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Od czerwca 2017 roku mieszkańcy południowo wschodniej Polski będą mogli bezpośrednio latać samolotem do Nowego Jorku. Po sześciu latach polski LOT przywraca połączenia między Rzeszowem, a lotniskiem w Newark. Obecnie liczone są koszty.

Członek zarządu LOT Stefan Malczewski powiedział w rozmowie z Rzeszów News, że „sprawa jest już przesądzona. Obecnie jesteśmy na etapie liczenia kosztów, które takie loty będą generować”.

Z kolei rzecznik polskich linii lotniczych jest bardziej oszczędny w słowach – „LOT dostrzega potencjał w rosnącej liczbie pasażerów, która każdego roku podróżuje na tej trasie. Jest jednak zdecydowanie za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek ustaleniach w tej sprawie. Na ten moment nie ma decyzji co do tego, czy i kiedy takie połączenie mogłoby zostać uruchomione” – napisał w oświadczeniu do Rzeszów News Adrian Kubicki.

Polski przewoźnik obsługiwał połączenie w latach 2007- 2010. W tym czasie Rzeszów był jednym z trzech miast z których można było latać bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: rzeszow-news.pl
Foto: Flickr.com/Bartlomiej Mostek

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook